קופות גמל – החיסכון המושלם עבורך

קופות גמל הן פיתרון פיננסי מעולה, הן תכניות חסכון לטווח ארוך או בינוני אשר נהנית מהטבות מס. את הכספים שנצברים בתוך קופות גמל אפשר למשוך בזמן עתידי מרגע ההפקדה שלהם במועדי הפקדה חד פעמיים. הן מעסיקים והן עובדים הם שמפרישים כספים אל תוך קופות גמל. קיימים סוגים שונים של קופות גמל. אחד מהסוגים הוא קופות גמל לחופשה אשר נועד לשלם את דמי החופשה של עובדים. כמו כן, ישנן קופות גמל לדמי מחלה מהן המעסיק משלם דמי מחלה לעובדיו. קופות גמל נוספות הן קופות גמל אישיות לפיצויים בה מפקיד המעסיק כספים למקרה בו הוא ייצטרך לשלם פיצויי פיטורין לאחד העובדים שלו. פעילותן של קופות גמל מוסדרת בחוק הפיקוח על השירותים הפיננסיים. 

חסכון קופות גמל האם כדאי?

חסכון על-ידי קופות גמל הוא דבר שמשרד האוצר ומדינת ישראל מעודדים מאוד. קופות גמל הן שם כולל לקבוצת מכשירי חסכון פנסיוניים. לאחר חמש עשרה שנה בחסכון קופות גמל מרגע שהתחיל לחסוך רשאי החוסך למשוך את כספו מתוך קופות גמל. כמו כן, אפשר למשוך כספים מתוך קופות גמל אם האישה שהופקדו עבורה הכספים הגיעה לגיל שישים ושתיים או הגבר שהופקדו עבורו הכספים הגיע לגיל שישים ושבע. משיכה שלא במועדים אלה מתוך קופות גמל היא לחלוטין לא משתלמת משום שהיא מחייבת שלושים וחמישה אחוזי מס על היתרה שנצברה בתוך קופת הגמל. כל מי שמשקיע כספים בתוך קופות גמל מכונה לפי משרד האוצר ומדינת ישראל "עמית".

 קופות גמל מעודדות על-ידי המדינה, לכן המדינה מעניקה זיכוי מס וניכוי במס למי שחוסך כספים באמצעות קופות גמל. גופים פיננסיים שונים מתחרים ביניהם על הזכות לנהל קופות גמל של אנשים פרטיים ומעסיקים. מוסדות פיננסיים אלה תואמי כי התאמה של קופות גמל באופן אישי יכולה לחסוך כספים ולהניב כספים באמצעות שימוש נבון בקופות גמל.

למידע נוסף צרו קשר עם קרדיט פור יו.

קופות גמל - החיסכון המושלם עבורך

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.