פתרונות פיננסיים לעסקים האם כדאי?

כסף הוא מנוע התפעול והצמיחה של כל עסק, יש שיאמרו "דלק המטוסים" של העסק ולמעשה בלעדיו אי אפשר לתפעל את העסק. הכסף חשוב לפתיחת העסק וכמובן לתפעול השוטף שלו. לכן נצטרך לדאוג מצד אחד למספיק כסף לפתיחת העסק, רכישת הציוד הראשוני וכל מה שצריך לתפעול שלו ומצד שני לדאוג לתזרים מזומנים שוטף שיאפשר לעסק לעבוד ולהתפתח. בין אם אתם צריכים כסף לפתיחת העסק שלכם או לגישור על פערי תזרים או מכל סיבה אחרת – חפשו את פתרונות פיננסיים לעסקים שיתאימו לצרכים שלכם והיו מחושבים בכל צעד.

הלוואה בערבות המדינה – באילו מקרים המדינה מספקת הלוואות לעסקים?

אחד הפתרונות הפיננסיים הטובים ביותר לכל עסק היא הלוואה בערבות המדינה. משרד האוצר, מטעם הממשלה, משתף פעולה עם קרנות שונות המסייעות לקידום עסקים בישראל. קרנות אלה למעשה מספקות ערבות להלוואה אותה תקבלו מהבנקים המשתפים פעולה עם המדינה בנושא. כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה תצטרכו לבנות תוכנית עסקית מקצועית עם יועץ עסקי מוסמך ומנוסה ולהגיש את הבקשה בצירוף תחזיות פיננסיות ומקצועיות ופרטים נוספים במסגרת התוכנית העסקית שלכם. יש 3 סוגים עיקריים של הלוואות בערבות המדינה:

  • הלוואה להקמת עסק חדש.
  • הלוואה המיועד לגישור על פערי תזרים – לדוגמה עסקים בתחום הייבוא המשלמים לספקים, מקבלים את הסחורה וטרם מקבלים את ההכנסה ממכירת הסחורה. התזרים יאפשר ליבואנים לשלם לספקים וליצרנים, לקבל את הסחורה ולהוביל אותה אל נקודות המכירה ולקבל את התשלומים מהלקוחות שלהם מאוחר יותר.
  • הלוואה לצורך צמיחה והתפתחות – הלוואה גדולה יותר המוענקת לעסקים שיכולים להציג לקרן לאן הכסף אמור ללכת וכיצד הוא אמור לסייע לעסק להתפתח, לצמוח ולספק מקומות עבודה נוספים ולתרום למשק.

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים:

הלוואות לעסקים לא מתחילות ונגמרות בהלוואה מהבנק או הלוואה בערבות המדינה. אלה ניתנות גם על ידי חברות חוץ בנקאיות שונות כמו חברות ביטוח או חברות אשראי. יש גם בתי הלוואות המספקים הלוואות עם אישור ופיקוח מטעם משרד האוצר. אלה מציעים הלוואות בתנאים אטרקטיביים ובדרך כלל ההלוואה לא תהיה קשורה לאובליגו שלכם בבנק. מוטב לבחון היטב את ההצעות השונות ולבחור בהלוואה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

פתרונות פיננסים

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.