מה זה מחזור משכנתא?

מחזור משכנתאות הוא מושג אשר המשמעות שלו היא החלפת המשכנתא לעסקים שיש לנו כרגע במשכנתא חדשה. משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך מאוד, לעתים לחמש עשרה, לעשרים ולעשרים וחמש שנה. עם זאת, המשכנתא שלקחנו לפני עשר שנים יכולה לפגוע בנו מאוד או להיות לא רלוונטית בעקבות תנודות בשוק ובעקבות שינויים שונים בשוק וכאן בדיוק נכנס הצורך במחזור משכנתאות. כיום מחזור משכנתאות הוא מושג שנהפך ליותר וליותר מרכזי בשוק המשכנתאות ומושג השגור יותר בפיהם של יועצי משכנתאות. כך שאם המשכנתא שלכם כבר פחות רלוונטית ואם היא פוגעת בכם מאוד כדאי לברר אם אתם יכולים לבצע מחזור משכנתאות ולקבל משכנתא שמתאימה יותר לשוק הנוכחי, לריביות הנוכחיות למדד המחירים הנוכחי ומתאימה יותר לצרכים הכלכליים שלכם.

מחזור משכנתאות הוא דבר שיש להתייחס אליו בכבדות ראש. לפני שמבצעים מחזור משכנתאות כדאי מאוד להתייעץ עם מומחי משכנתא בבנק ועם יועצי משכנתאות חיצוניים. כדאי לבדוק האם יועצי המשכנתאות מציעים לכם לבצע מחזור משכנתא או שמא הם ממליצים לכם דווקא לדבוק במשכנתא הנוכחית שלכם. לעתים מחזור משכנתאות יכול להיות דבר מצוין, כאמור, המשכנתא מותאמת לתנאי השוק ולצרכים וליכולות הפיננסיים של הלווים אך לעתים דווקא הצמדות למשכנתא הישנה יכולה להיות טובה. למשל, אם יש לכם משכנתא עם ריבית נמוכה מאוד לא בהכרח כדאי להחליף אותה אם לא תקבלו תנאים טובים יותר במקומה.

מחזור משכנתא האם זה חוסך לנו כסף?

מחזור משכנתאות במקרים מסוימים יכול לחסוך לכם אלפי שקלים ואפילו יותר מכך. משום שמשכנתא פרושה על פני שנים רבות כל כך גם הבדלים קטנים בריביות יכולים להצטבר לסכומים משמעותיים. ולכן, מחזור משכנתאות יכול בהחלט לחסוך לא מעט כסף. על מנת להבין כמה מחזור משכנתאות יכול לחסוך לכם לאורך השנים כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתא או עם מומחה בבנק, כפי שנאמר לעיל. כאשר מבצעים מחזור משכנתאות יש לקחת בחשבון שהבנק יכול להטיח קנס מסוים על מעבר בין מסלולים, אך לעתים גם הקנס הזה זניח לעומת הסכומים שניתן לחסוך במעבר למסלול משכנתא משתלם יותר. כך שבהחלט ניתן לחסוך בצורה משמעותית אם מבצעים בחוכמה מחזור משכנתאות.

התייעצו עוד היום עם credit4u.

מה זה מחזור משכנתא?

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.