מה הם המסלולים במשכנתא 

משכנתא היא הלוואה של סכום כסף משמעותי מאוד אשר ניתנת בדרך כלל לטווח ארוך – אשר יכול להגיע לעשרים שנה ואף יותר. לרוב משכנתא היא הלוואה אשר מיועדת לרכישת דירה או לרכישת בית, רכישה שהיא לרוב המשמעותית ביותר בחייהם של אנשים רבים. אנשים רבים, הן זוגות צעירים והן אנשים אשר מחפשים השקעה בגילאים מעט מתקדמים יותר, רוצים לרכוש דירה. זוגות צעירים רוצים מקום אחד שיהיה לגמרי שלהם ושל משפחתם ואנשים אשר קונים דירות לצורך השקעה רוצים מעין ערבון להכנסה קבועה מהדירה ורוצים להנות מהשקעה אשר נחשבת לבטוחה. דירה עונה על הצורך של שתי האוכלוסיות והיא נחשבת להשקעה יציבה ובטוחה, בפרט בישראל.

 

משכנתא היא הלוואה אשר בדרך כלל לוקחים מהבנק. על מנת שהבנק ירוויח ממתן כסף לאנשים אחרים הוא גובה ריבית עבור המשכנתא. מה הכוונה בריבית? כל חודש צריך להחזיר לפי הסכם שנקבע מראש חלק מסכום המשכנתא לבנק ובנוסף אליו צריך להחזיר גם סכום של ריבית. באמצעות הריבית הבנק מרוויח ממתן משכנתאות. כמו כן, הבנק אינו נסמך רק על הריבית הוא גם צריך לוודא שמי שלקח ממנו הלוואה גדולה כל כך יוכל גם להחזיר אותה. לכן, מי שלוקח משכנתא מהבנק צריך להביא ערבים, אשר יידרשו להחזיר את הכסף לבנק במקרה שהלווים המקוריים לא יכולים והוא לרוב דורש גם בטחונות שונים. למשל, אם הבנק הוא זה שמימן את הדירה הוא יכול לשעבד אותה במקרים בהם הלווים לא יכולים להחזיר לבנק את המשכנתא, כפי שנקבע מראש.

מה משפיע על החזרתה של המשכנתא?

משכנתא לעסקים אינה קבועה והתנאים להחזרתה של ההלוואה הגדולה הזו משתנה בהתאם לכמה גורמים שונים: כל בנק מציע מסלולים שונים של לקיחת משכנתא שהריביות והסכומים שהלווים צריכים להחזיר לבנק מדי חודש משתנים ממסלול למסלול. למשל, בחלק מהמסלולים הריבית תהיה צמודה למדד, בחלק מהמסלולים הריבית תהיה צמודה למטבע זר וכולי. משכנתא היא הלוואה שאין להקל בה ראש לפני שלוקחים אותה מהבנק מכמה סיבות: סיבה אחת היא שזהו סכום כסף גדול מאוד והסיבה השנייה היא שמרבית האנשים מחזירים במשך כל ימי חייהם את המשכנתא ולכן אם הם לוקחים משכנתא עם ריבית גבוהה מאוד הדבר בהחלט יכול לפגוע בהם ולמנוע מהם להחזיר את ההלוואה במלואה בעתיד.

משכנתא, אם כן, יש לקחת בחוכמה. כיצד עושים זאת? כדאי להתייעץ עם יועצי משכנתאות של הבנקים לפני שלוקחים משכנתא ולשמוע מהם איזה מסלול משכנתא לפי דעתם הוא המתאים לכם ביותר. כמו כן, מומלץ לברר אצל כמה בנקים, ולא רק בבנק אחד, מהם מסלולי ההלוואות השונים שהם מציעים על מנת לראות האם יש בנק אשר מציע מסלולי משכנתא משתלמים יותר מהמסלולים שלכם. דבר זה יכול לעזור לכם לחסוך בצורה ניכרת לאורך השנים ולמנוע מכם להסתבך ב"בוץ" כלכלי, כך שבהחלט יש להקדיש לכך מחשבה לפני שלוקחים משכנתא.

 

מה הם המסלולים במשכנתא 

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.