מהם קופות גמל ?

אז מה הם בעצם קופות גמל?

קופות גמל הם סוג של חסכון. קופות גמל הם פיתרון פיננסי של חסכון ייעודי לטווח בינוני ארוך. קופות גמל הן חסכון שמיועד בדרך כלל לגיל הפרישה כלומר לפנסיה.  קופות גמל היא למעשה קופות גמל לתגמולים. אנחנו משתמשים במונח קופות גמל לפעמים כדי לתאר באופן כללי חסכון לטווח בינוני ארוך שמיועד לפנסיה, כמו למשל קרן השתלמות, קרן פיצויים ועוד.  יש מונחים בהם משתמשים בחסכון קופות גמל למשל, עמית קופות גמל הוא מי שמפקיד כסף בקופות גמל. עמית קופות גמל יכול להיות עמית עצמאי כלומר מפקיד כסף באופן עצמאי לחסכון קופות גמל. עמית קופות גמל יכול להיות עמית שכיר, כלומר מי שמפקיד עבורו את הכסף לחסכון קופות גמל הוא מקום העבודה. 

קופות גמל הן חסכון משתלם

קופות גמל משתלמות כי זה מעודד חסכון, בקופות גמל המדינה נותנת זיכוי וניכוי במס למי שמפקיד כספים בקופות גמל.

לגבי משיכת כספים שהופקדו , על פי החוק מינואר 2006 אפשר למשוך כספי קופות גמל רק מגיל 60. מתחת לגיל זה משיכת כספי קופות גמל גוררת תשלום מס של 35% על יתרת כספי קופות גמל שנצברו.

בשנת 2005 בעקבות רפורמת בכר הופרדו קופות גמל וקרנות נאמנות מהבנקים שניהלו אותן עד אותה עת. קופות גמל וקרנות נאמנות נמכרו לחברות השקעה פרטיות כמו למשל מיטב, וכן לחברות ביטוח שמנהלות אותן. המטרה היתה צמצום ריכוזיות הבנקים ומניעת ניגוד אינטרסים.

השקעות קופות גמל מבוצעות על ידי מנהלי הקופה ובתמורה משלמים עמיתי קופות גמל דמי ניהול קבועים. עמית קופות גמל יכול לעבור מקופה לקופה מתי שהוא רוצה.

יש שני סוגי קופות גמל, קופות גמל שמשלמות קצבה או קופות גמל שלא משלמות קצבה, כלומר יש קופות גמל מהן מקבלים בגיל הפרישה תשלום חד פעמי ויש קופות גמל שמשיכת הכספים מתבצעת באמצעות קצבה חודשית.

צרו קשר עוד היום עם credit4u!

מהם קופות גמל

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.