הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

צור קשר

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

פתיחת עסק חדש ו/או בעת קשיים בתזרים מזומנים של העסק,  מצריך ברוב המקרים, הלוואה פיננסית.

כאשר מגיעים לבנק לצורך קבלת מימון ראשוני לעסק ונתקלים בסירוב או בתשובה שלילית, הרי שניתן לפנות לגופים שונים על מנת לבקש הלוואה חוץ בנקאית לעסקים.

על ידי ניצול של מקורות מימון חוץ בנקאי, ניתן להגדיל את המרחב הכלכלי של העסק, לפתור בעיות תשלום מול ספקים, עקב שיקים חוזרים למשל, ועל ידי מקורות אלו, עסקים חדשים נמנעים לחרוג מסך ההתחייבות (אובליגו) שנקבע, ותשלום ריביות גבוהות בעקבות חריגות או סגירת נזילות המזומנים על ידי הבנק, ולכן פתרון זה מצמצם משמעותית את האפשרות להגדלת האובליגו.

יתרון נוסף הוא חיסכון גדול בביוקרטיה המופעלת בבנקים, כאשר עם בקשת הלוואה לפתיחת עסק חדש או קיים, הלקוח מקבל תשובות מהירות ואף ממציאים לו פתרונות יעילים עבור צרכיו.

הלוואות לעסקים קטנים הניתנות על ידי גורמים חוץ בנקאיים, עוזרות לעסק בתדמית שלו מול הבנק, והיקפי האשראי הניתנים הם גדולים משמעותית מאלה הניתנים על ידי הבנק.

חסרונות הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים:

  • מערכת השיקולים של הבנק מביאה לידי ניהול סיכון נמוך ככל האפשר ושומרת על מבקש האשראי על מנת שיבחן באחריות את יכולת ההחזר שלו.
  • הלוואה חוץ בנקאית מאופיינת בריביות גבוהות יותר בשל כוח קנייה נמוך של הגופים המלווים לעומת הבנקים המסחריים.

מקורות המימון החוץ בנקאיים הינם קבלת הלוואה בערבות המדינה, קרנות מימון או הלוואת מדינה לעסקים.

קרנות מימון – עסקים קטנים שלא הצליחו לקבל הלוואה או אשראי מספיק דרך הבנק, יכולים לפנות ללא מעט קרנות שיסייעו להם בהגדלת העסק שלהם. יש סוגים רבים של קרנות מימון: קרנות מימון ממשלתיות, קרנות מימון פילנתרופיות, קרנות של משקיעים פרטיים כגון: קרנות הון סיכון וקרנות בנקאיות.

התנאים של הקרן הם שונים ומגוונים הן מבחינת תנאי ההחזר והן מבחינת סכום המימון.

קרנות המימון הממשלתיות

מדינת ישראל מציעה אף היא פתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, המציעות הלוואות מסובסדות או ערבות מדינה על ההלוואות כך שהיזם או בעל העסק לא יידרש להעמיד ביטחונות גדולים מכפי יכולתו. הקרנות מעמידות ערבויות להלוואות ולא מספקות את הכסף בעצמן אלא הבנקים מספקים את הכסף ליזמים ולעסקים שעומדים בתנאים ומקבלים אישור מוועדות האשראי.

קרנות נוספות הם: קרן הסוכנות היהודית, קרן קורת, הקרן לעידוד עסקים קטנים, קרן הגליל, קרן בוסטון, קרן אוריון ועוד.

קרנות הון סיכון – משקיעות בחברות סטארט אפ ובחברות העוסקות בתחומים טכנולוגיים.

בנוסף ניתן להלוות מחברות כרטיסי האשראי –

ישנם כמה דרכים לקבל הלוואה מחברת כרטיס האשראי ולרוב הריביות תהיינה גבוהות מזו של הבנק.

הלוואות ממשקיעים פרטיים:

ניתן לנסות ולגייס משקיעים פרטיים שיסכימו להשקיע בעסק או להלוות לעסק כסף תמורת קבלת אחוזים בעסק. ניתן להגיע למשקיעים אלו על ידי מתווכים, אתרי אינטרנט העוסקים בכך וגם מפה לאוזן.

לסיכום ניתן לומר שהיתרונות של האשראי חוץ בנקאי הם:

  • גיוון מקורות האשראי והפחתת התלות בבנק.
  • קבלת מימון למטרה ראויה ורצוייה.
  • מהירות.
  • יחס אישי – יחס אישי יותר, קשוב יותר וכזה שיבטיח התאמה מלאה של פתרונות המימון לצרכים של העסק.

חסרונות:

  • ריביות גבוהות יותר, אבל אם ההלוואה ניתנת על ידי גוף בעל ידע רב וניסיון הרי שגובה ההלוואה ופריסת ההחזרים מבטיחים עיסקה משתלמת מבחינת הלקוח.

חברת credit4u תספק לכם את כל המידע והאינפורמציה לגבי מהי ההלוואה הטובה והנכונה ביותר עבור העסק שלכם ועבור פעילותו, תנתח לכם את כל מסלולי ההלוואה האפשריים, הקרנות השונות והאפשרויות שלהן, תספק לכם מידע בדבר פריסת התשלומים, ריביות ותקופת החזר ההלוואה לעסקים, יתרונות וחסרונות של כל מסלול הלוואה תוך כדי מענה מהיר, אישי וקשוב וליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך.

פנו אלינו עוד היום.

מאמרים אחרונים

credit4u - פתרונות פיננסיים לפרטיים ולעסקים

הלוואות ללא ריבית זמן קצר

הלוואות ללא ריבית הלוואות ללא ריבית בתוך זמן קצר הלוואות ללא ריבית הן הלוואות שניתנות לאנשים שעונים לקריטריונים מסוימים ומגיעה להם ההזדמנות לקבל הלוואה שאינה

קרא עוד »