איך מתבצע ניכיון צ'קים?

אחד משירותי האשראי השכיחים ביותר לעשות כיום הוא ניכיון צ'קים. מדובר בכלי אשראי מוכר מאוד בתחום העסקים, כאשר הדגש הוא בעל על עסקים קטנים ובינוניים. שירות זה למעשה לוקח שיקים דחויים שהעסק קיבל מלקוחות, סוחר עמם עם חברת הניכיון וזו מפקידה לו במזומן ובאופן מידי את מלוא סכום השיק בניכוי העמלה שעומדת בדרך כלל על כמה אחוזים שסוגרים מראש מול חברת הניכיון. מדובר בשירות חשוב מאוד לעסקים רבים בישראל שככל הנראה בלעדיו עסקים רבים היו נסגרים.

האם ניכיון צ'קים הוא שירות המיועד רק לעסקים?

גם אנשים פרטיים, עמותות, חברות ציבוריות וארגונים שונים יכולים לעשות שימוש בשירותי ניכיון צ'קים. שירותים אלה מאפשרים לארגון או לעסק לגשר על פערי תזרום, להתנהל בצורה טובה ונכונה יותר בחשבון, להימנע מכניסה למינוס והצטברות של חובות, להימנע מתשלומי ריביות ועמלות שונות לבנקים עקב אי עמידה במסגרת האשראי כתוצאה מתזרים נמוך ועוד.

כיצד זה מתבצע והאם זה חוקי?

חשוב להבין כי מדובר בשירות חוקי המפוקח על ידי מדינת ישראל ושהבנקים שולטים ב80% משוק זה של ניכיון השיקים. יתר החברות המספקות שירות זה יהיו חברות מימון, חברות ביטוח, חלפנים שעושים CHANGE ועוד ספקים שיכולים לספק את השירות בפיקוח משרד האוצר והממשלה כחוק. כאמור אין ממש לחשוש שמדובר בשוק אפור או שירות לא חוקי אחר. מדובר בפתרון אשראי אטרקטיבי וחשוב מאוד לעסקים רבים בישראל.

מה שקורה למעשה הוא שבעל העסק מסכם מראש על גובה העמלה ואופן ההתנהלות מול חברת הניכיון, הלקוח רושם על השיק גם את שם העסק ממנו הוא קנה בשיקים וגם את שם חברת הניקיון (במידה ומדובר בשיק למוטב בלבד). בשיקים סחירים יותר קל לבצע את הפעולה והניכיון.

מה לגבי העמלה?

העמלה עשויה להשתנות בהתאם לסכומים בשיק והסיכון שלוקחת חברת הניכיון ובהתאם למרחק התשלום אותה מקבלת החברה. כלומר, אם ניתן לפדות את השיק רק בעוד חודשיים הרי שתיתן עמלה גבוהה יותר מאשר שיק שאפשר להפקיד בעוד כחודש.

לסיכום; ניכיון צ'קים לעסקים הוא אחד מפתרונות האשראי הפופולריים והחשובים ביותר לעסקים קטנים כיום. בחרו לעבוד עם חברת ניכיון מוכרת הפועלת תחת פיקוח משרד האוצר ועזרו לעצמכם לשמור על תזרים מזומנים חיובי בעסק.

למידע נוסף פנו לקרדיט פור יו.

ניכיון צ׳קים

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.