איך לוקחים משכנתא למסורבי בנק?

כאשר אנו מדברים על משכנתא לרוב נייחס הלוואה מסוג זה לבנק אולם כיום עם השינויים בתחום המשכנתאות, החוקים החדשים במדינה והכניסה של גופים חוץ בנקאיות לשוק המשכנתאות כדאי לדעת שזו לא האופציה היחידה שלכם. למרות זאת, כדאי יהיה לבחון מעט יותר לעומק מדוע הבנק מסרב לנו למשכנתא? מהיכן נוכל כן לקחת משכנתא? אם הבנק מסרב לתת לנו משכנתא האם זה נכון עבורנו בכלל לקחת משכנתא עכשיו? כיצד נעמוד בהוצאות החודשיות? ומה עשויים להיות התנאים לקבלת משכנתא ממקור אחר?

למה הבנקים מסרבים לתת לכם משכנתא?

הבנקים מחפשים לבטח את עצמם בכל הלוואה שהם נותנים. כאשר מדובר במשכנתא הרי שמדובר בהלוואה גדולה מאוד המתפרסת בדרך כלל לשנים רבות. בשל עובדה זו הבנק יערים קשיים על הלווים והסיכוי הכי טוב שלכם לצאת עם משכנתא מהבנק היא במידה ודירוג האשראי שלכם הינו גבוה, חיובי ונקי מבעיות בהתנהלות הפיננסית בשנים האחרונות. לעתים גם שעבוד הנכס לא יספיק לבנק להעניק משכנתא ואם דירוג האשראי שלכם לא מספיק טוב או ההון האישי הנדרש לבנק אינו מספיק הוא יסרב לכם.

אילו עוד אופציות יש לנו למשכנתא בבנק?

אם הבנק סרב לכם למתן הלוואה אז הפתרון הבא שלכם הוא לחפש אחר משכנתא למסורבי בנק. משכנתא מסוג זה תוכלו לקבל מחברות חוץ בנקאיות המעניקות הלוואות בסדר גודל כזה ללקוחותיהן. לרוב יהיה מדובר במשכנתא לרכישת נכס ולעתים יהיה מדובר במשכנתא לעסקים. לדוגמה: עסק המעוניין להשתקע במקום קבוע ולקנות משרדים או לרכוש מחסנים, יזם נדל"ן הרוכש נכס להשקעה וכו'.

מדוע אם כן שגוף חוץ בנקאי יעניק לנו משכנתא אם הבנק מסרב?

גוף חוץ בנקאי הינו גוף עצמאי המספק שירותיו באופן עצמאי ונפרד מהבנק וגם המשכנתא תהיה נפרדת מהאובליגו בבנק שלכם. הבעלים או הצוות המטפל בבקשות הלקוחות מטעם הגוף החוץ בנקאי יהיו רשאים להחליט האם להעניק את המשכנתא למסורבי הבנק או לא. לעתים רבות הדרישות הן פחותות מאלה של הבנק ולכן הסיכוי לקבל משכנתא הוא גבוה יותר, גם אם הבנק סרב לכם דעו שיש אופציות נוספות.

צרו קשר עם קרדיט פור יו.

 

משכנתא

מאמרים נוספים

למידע נוסף מלא את הטופס. נחזור אליך בהקדם. אנא מלא את כל השדות ההכרחיים.